Licensed to Pikesville High School     HY-TEK's Meet Manager 1/23/2018 09:46 PM
                     Baltimore County Indoor Championships                     
                                   1/23/2018                                   
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash Varsity
===================================================================
Top 6 Advance by Time
        Meet: #  7.39  2016        Crystal Johnson, Western Tech               
      County: !  7.17  2018        Tylar Colbert, Franklin                     
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Tylar Colbert             12 Franklin                # 7.31q  3 
  2 Janiya Valentine          11 New Town                  7.45q  2 
  3 Angel Young               11 Western Tech              7.51q  2 
  4 Aaliyah Robinson          10 Woodlawn                  7.68q  3 
  5 Korrin Stith              11 Woodlawn                  7.70q  3 
  6 Alexandr Richardson       12 Milford Mill              7.79q  1 
  7 Avia Jefferson            12 Dundalk                   7.85   2 
  8 Mya King                  11 Sparrows Point            7.87   3 
  9 Laura Schmidt              9 Hereford                  7.88   2  7.875
 10 Lauren Mitchell           12 Perry Hall                7.88   1  7.879
 11 Lucy Ekeh                 11 Randallstown              7.91   3 
 12 Karah Moore               10 Carver A&T                7.92   1 
 13 Erin Williams             12 Hereford                  8.02   1 
 14 Nadia Cook                11 Lansdowne                 8.08   1 
 15 Terren Knox               11 Perry Hall                8.32   1 
 
Girls 55 Meter Dash Varsity
=======================================================================
        Meet: #  7.39  2016        Crystal Johnson, Western Tech               
      County: !  7.17  2018        Tylar Colbert, Franklin                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Tylar Colbert             12 Franklin                  7.27#  10   
  2 Angel Young               11 Western Tech              7.45    8   
  3 Janiya Valentine          11 New Town                  7.52    6   
  4 Aaliyah Robinson          10 Woodlawn                  7.64    4   
  5 Korrin Stith              11 Woodlawn                  7.71    2   
  6 Alexandr Richardson       12 Milford Mill              7.72    1   
 
Girls 300 Meter Dash Varsity
==========================================================================
        Meet: # 40.7h  2014        Sharon Dorsey, Western Tech                 
      County: ! 39.40  2018        Cameron Hinton, Franklin                    
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tylar Colbert             12 Franklin                 42.30   4  10   
  2 Julia Watt                11 Hereford                 44.25   3   8   
  3 Korrin Stith              11 Woodlawn                 44.34   4   6   
  4 Jenae Dorsey              12 Franklin                 44.50   4   4   
  5 Karah Moore               10 Carver A&T               44.68   3   2   
  6 Laura Schmidt              9 Hereford                 44.95   3   1   
  7 Alexandra Richardson      12 Milford Mill             44.99   3 
  8 Janiya Valentine          11 New Town                 45.77   2 
  9 Avia Jefferson            12 Dundalk                  46.20   1 
 10 Chelsea Umezurike         11 Eastern Tech             46.47   2 
 11 Aaliyah Robinson          10 Woodlawn                 46.93   1 
 12 Khaide'a Brown            10 Carver A&T               46.94   2 
 13 Reece Spann               11 Dulaney                  47.55   1 
 14 Kim Dent                  12 Dundalk                  49.18   1 
 15 Arriane Griffiths         10 Randallstown             49.65   2 
 
Girls 500 Meter Run Varsity
==========================================================================
        Meet: # 1:16.2h  1980        Rachel Clary, Sparrows Point              
      County: ! 1:12.39  2018        Nyjari McNeil, Franklin                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cameron Hinton            12 Franklin               1:19.51   4  10   
  2 Jasmine Johnson           10 Franklin               1:21.39   4   8   
  3 Kara Schmidt              12 Hereford               1:22.54   4   6   
  4 Jen Barranco              11 Hereford               1:23.50   3   4   
  5 Katie Blair               10 Hereford               1:24.88   4   2   
  6 Anastasia Farley          12 Dundalk                1:29.98   3   1   
  7 Kayla Rhines              12 Pikesville             1:30.18   1 
  8 Madison Fagan             12 Towson                 1:31.83   2 
  9 Bianca Coates             12 Randallstown           1:33.20   1 
 10 Alexis Scott              12 Overlea                1:33.58   1 
 11 Briana Pratt              11 Overlea                1:53.82   2 
 -- Tobiloba Owojuyigbe       12 Western Tech                DQ   3  3 steps on inside
 
Girls 800 Meter Run Varsity
==========================================================================
        Meet: # 2:21.61  2016        Nyjari McNeil, Franklin                   
      County: ! 2:12.15  2016        Nyjari McNeil, Franklin                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nyjari Mcneil             12 Franklin               2:27.19   2  10   
  2 Kara Schmidt              12 Hereford               2:30.25   2   8   
  3 Hannah Weeren             12 Hereford               2:32.50   2   6   
  4 Jen Barranco              11 Hereford               2:32.95   2   4   
  5 Suzanne Luthy             11 Franklin               2:35.47   2   2   
  6 Jasmine Johnson           10 Franklin               2:37.10   1   1   
  7 Marissa Dailey             9 Dulaney                2:37.28   2 
  8 Kayla Brennan             10 Dulaney                2:41.09   1 
  9 Caroline Sharun           11 Dulaney                2:42.22   1 
 10 Claire Briglio            11 Towson                 2:42.84   2 
 11 Sydney Conboy             12 Towson                 2:44.47   1 
 12 Ariat Ojulu               10 Dundalk                2:47.40   1 
 13 Alexis Scott              12 Overlea                2:52.03   1 
 14 Lauren Miller             12 Towson                 3:04.49   1 
 
Girls 1600 Meter Run Varsity
==========================================================================
        Meet: # 5:04.0h  1992        Amanda White, Dulaney                     
      County: ! 4:53.50  1995        Krissy Jost, Perry Hall                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nyjari Mcneil             12 Franklin               5:28.37   2  10   
  2 Emily Konkus              11 Hereford               5:33.74   2   8   
  3 Payton Patrick             9 Hereford               5:39.67   2   6   
  4 Emily Francis             11 Hereford               5:40.04   2   4   
  5 Kayla Brennan             10 Dulaney                5:43.92   2   2   
  6 Marissa Dailey             9 Dulaney                5:46.53   2   1   
  7 Lucy Hughes               11 Dulaney                5:54.10   2 
  8 Sydney Conboy             12 Towson                 5:57.72   1 
  9 Ariat Ojulu               10 Dundalk                6:06.28   1 
 10 Diana Liepinya            12 Carver A&T             6:06.94   1 
 11 Briana Demarcy            10 Franklin               6:21.49   2 
 12 Rachel Zayon              11 Pikesville             6:29.49   1 
 13 Laurel Rountree           12 Carver A&T             6:36.80   1 
 
Girls 3200 Meter Run Varsity
=======================================================================
        Meet: # 10:57.9h  1993        Amanda White, Dulaney                    
      County: ! 10:24.74  1992        Amanda White, Dulaney                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dorrie Gaeng              12 Dulaney               12:02.78   10   
  2 Brooke Ruffin             11 Dulaney               12:04.46    8   
  3 Emily Konkus              11 Hereford              12:06.65    6   
  4 Mckenzie Patrick          12 Franklin              12:28.76    4   
  5 Logan Bierer              10 Pikesville            12:33.84    2   
  6 Kelly Shearer             12 Hereford              12:36.04    1   
  7 Nicole Burkoski           12 Hereford              12:38.11  
  8 Emilie Bowerman           11 Dulaney               12:44.99  
  9 Jaqui Sheedy              11 Towson                13:01.73  
 10 Caroline Brune            12 Towson                13:01.77  
 11 Abigail Drager-Davidoff   12 Pikesville            14:40.24  
 
Girls 55 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
Top 6 Advance by Time
        Meet: #  8.47  2012        Racquel Moses, Milford Mill                 
      County: !  8.10  2012        Racquel Moses, Milford Mill                 
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Tylar Colbert             12 Franklin                  9.23q  1 
  2 Busayo Ogunbiyi           11 Parkville                 9.24q  3 
  3 Mya King                  11 Sparrows Point            9.30q  1 
  4 Amiya Anoma               12 Randallstown              9.36q  3 
  5 Julia Watt                11 Hereford                 10.02q  2 
  6 Erin Palmer               11 Patapsco                 10.03q  1  10.025
  7 Bess Tiller               12 Hereford                 10.03   3  10.026
  8 Hannah O'Brien            11 Hereford                 10.36   2 
  9 Bridget Naughton          10 Dulaney                  10.48   2 
 10 Tamara Dyer               11 Owings Mills             10.89   3 
 11 Kim Dent                  12 Dundalk                  11.05   1 
 12 Shanya Booker             11 Western Tech             11.10   1 
 13 Anna Lopez                11 Dulaney                  11.21   1 
 14 Deshawna Edwards          11 Chesapeake               11.67   3 
 -- Chelsea Umezurike         11 Eastern Tech                FS   2 
 -- Naila Smith               11 Parkville                  DNF   2 
 
Girls 55 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
        Meet: #  8.47  2012        Racquel Moses, Milford Mill                 
      County: !  8.10  2012        Racquel Moses, Milford Mill                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Tylar Colbert             12 Franklin                  8.88   10   
  2 Amiya Anoma               12 Randallstown              9.28    8   
  3 Mya King                  11 Sparrows Point            9.34    6   
  4 Busayo Ogunbiyi           11 Parkville                 9.66    4   
  5 Erin Palmer               11 Patapsco                  9.87    2   
  6 Julia Watt                11 Hereford                 10.07    1   
 
Girls 4x200 Meter Relay Varsity
==========================================================================
        Meet: # 1:48.5h  2012        Milford Mill                              
                         M. Dixon, M. Spencer, R. Moses, T. Brown          
      County: ! 1:43.81  2012        Milford Mill                              
                         M. Dixon, M. Spencer, R. Moses, T. Brown          
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Franklin                                            1:48.56   5  10   
  2 Woodlawn                                            1:52.97   5   8   
  3 Hereford                                            1:53.13   4   6   
  4 Randallstown                                        1:57.40   5   4   
  5 New Town                                            1:58.63   4   2   
  6 Dundalk                                             1:59.93   4   1   
  7 Carver A&T                                          2:00.19   5 
  8 Dulaney                                             2:00.94   3 
  9 Parkville                                           2:01.72   2 
 10 Perry Hall                                          2:02.50   4 
 11 Owings Mills                                        2:06.44   2 
 12 Overlea                                             2:07.84   3 
 13 Loch Raven                                          2:11.59   3 
 14 Pikesville                                          2:13.31   2 
 
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
==========================================================================
        Meet: # 4:03.60  2014        Milford Mill                              
                         Y Alabi, T Brown, A Amaefule, M Spencer           
      County: ! 3:44.50  2018        Franklin                                  
                         J. Dorsey, C. Hinton, T. Colbert, N. McNeil       
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Franklin                                            4:16.99   3  10   
  2 Hereford                                            4:18.50   3   8   
  3 Dulaney                                             4:36.18   3   6   
  4 New Town                                            4:41.39   3   4   
  5 Carver A&T                                          4:55.70   2   2   
  6 Pikesville                                          4:55.93   1   1   
  7 Perry Hall                                          4:56.26   1 
  8 Overlea                                             4:57.11   2 
  9 Woodlawn                                            5:02.86   2 
 10 Towson                                              5:05.22   2 
 11 Loch Raven                                          5:09.34   2 
 12 Dundalk                                             5:25.30   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay Varsity
=======================================================================
        Meet: # 10:02.10  2017        Hereford, Hereford                       
                          K. Nause, H. Ace, H. Weeren, J. Barranco          
      County: !  9:40.7h  2018        Hereford                                 
                          H. Weeren, J. Barranco, E. Konkus, K. Schmidt     
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Hereford                                           10:27.86   10   
  2 Franklin                                           10:32.80    8   
  3 Dulaney                                            10:39.00    6   
  4 Towson                                             10:42.78    4   
  5 Pikesville                                         11:34.11    2   
  6 Loch Raven                                         12:11.94    1   
  7 Eastern Tech                                       12:35.43  
  8 Owings Mills                                       12:37.44  
  9 Carver A&T                                         12:47.77  
 10 Perry Hall                                         13:34.42  
 11 Overlea                                            14:03.02  
 
Girls High Jump Varsity
=======================================================================
        Meet: #  5-07  2000        Stephanie Kuehne, Dulaney                   
      County: !  5-07  2000        Stephanie Kuehne, Dulaney                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hannah O'Brien            11 Hereford               4-11.00   10   
  2 Bridget Naughton          10 Dulaney               J4-11.00    8   
  3 Samantha Gamble           10 Sparrows Point         4-09.00    6   
  4 Claire Sperber            10 Hereford              J4-09.00    4   
  5 Madeline Greul            12 Perry Hall            J4-09.00    2   
  6 Busayo Ogunbiyi           11 Parkville              4-07.00    1   
  7 Grace Clarke              12 Hereford               4-05.00  
  7 Hafsah Ebrahim            11 Western Tech           4-05.00  
  9 Hannah Mullaney           12 Sparrows Point        J4-05.00  
 10 Paige Johnson             12 Dulaney                4-03.00  
 -- Jenae Dorsey              12 Franklin                    NH  
 -- Bianca Coates             12 Randallstown                NH  
 
Girls Pole Vault Varsity
=======================================================================
        Meet: #    12-06  2014        Olivia Gruver, Franklin                  
      County: ! 13-04.50  2014        Olivia Gruver, Franklin                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bess Tiller               12 Hereford               9-03.00   10   
  2 Grace Jung                12 Dulaney                8-09.00    8   
  3 Hannah Taylor             12 Towson                J8-09.00    6   
  4 Paige Johnson             12 Dulaney                8-03.00    3   
  4 Courtney Butz             10 Hereford               8-03.00    3   
  6 Anna Lime                 11 Hereford               7-03.00    1   
  7 Zoe Hermann               11 Dulaney                6-09.00  
 -- Molly Bryan                9 Franklin                    NH  
 -- Maddy Cooper               9 Franklin                    NH  
 
Girls Shot Put Varsity
=======================================================================
        Meet: # 37-06.50  2011        Shelby Frink, Woodlawn                   
      County: !    42-06  2011        Shelby Frink, Woodlawn                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Makayla Davis             11 Chesapeake            31-09.00   10   
  2 Nia Thompson              12 Franklin              31-02.75    8   
  3 Deasha Frisby             12 Perry Hall            30-10.25    6   
  4 Elaina Zittle             12 Hereford              30-06.25    4   
  5 Erin Williams             12 Hereford              29-02.50    2   
  6 J'Lynn Simmons            11 Milford Mill          28-06.00    1   
  7 Amiya Anoma               12 Randallstown          27-05.25  
  8 Chelsea Umezurike         11 Eastern Tech          26-09.00  
  9 Mira Tyler                12 Milford Mill          25-08.00  
 10 Toluwanimi Fajolu         11 Perry Hall            25-03.00  
 11 Isabela Noyle             11 Sparrows Point        25-00.00  
 12 Stephanie Egbujonuma      12 Overlea               24-10.75  
 13 Kendall Pfeifer           11 Eastern Tech          24-05.50  
 14 Nina Durrant              12 Franklin              24-00.50  
 15 Ekaterina Georgantas      11 Towson                23-11.00  
 
Boys 55 Meter Dash Varsity
===================================================================
Top 6 Advance by Time
        Meet: #  6.54  1993        Eric Gay, Towson                            
      County: !  6.26  1983        Mike Harris, Dundalk                        
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jordan Cofield            12 New Town                  6.55q  3 
  2 Glory Fagbuyi             11 Western Tech              6.78q  2 
  3 Donje Lewis               12 Chesapeake                6.81q  2 
  4 Christian Bedford         12 Randallstown              6.83q  2 
  5 Walter Scheuerman         12 Kenwood                   6.84q  1 
  6 Joshua Harrison           11 Perry Hall                6.85q  3  6.848
  7 Keyohn Thompson           12 New Town                  6.85   3  6.849
  8 Justin Delgado            12 Randallstown              6.86   1 
  9 Christian Atkins          11 Woodlawn                  6.94   3  6.935
  9 Jared Jackson             12 Perry Hall                6.94   1  6.935
 11 Chris Petty               11 Randallstown              6.94   3  6.937
 12 Christian Torbit          11 Pikesville                6.95   1 
 13 Assanti Kearney           12 Franklin                  7.09   2 
 14 Marquis Marable           11 Dundalk                   7.12   3 
 -- Kelechi Nwankwoala        12 Kenwood                     FS   1 
 
Boys 55 Meter Dash Varsity
=======================================================================
        Meet: #  6.54  1993        Eric Gay, Towson                            
      County: !  6.26  1983        Mike Harris, Dundalk                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Jordan Cofield            12 New Town                  6.47#  10   
  2 Glory Fagbuyi             11 Western Tech              6.68    8   
  3 Donje Lewis               12 Chesapeake                6.70    6   
  4 Walter Scheuerman         12 Kenwood                   6.83    4   
  5 Christian Bedford         12 Randallstown              6.88    2   
  6 Joshua Harrison           11 Perry Hall                6.99    1   
 
Boys 300 Meter Dash Varsity
==========================================================================
        Meet: # 36.64  2014        Carrington Akosa, Western Tech              
        Meet: # 36.64  1991        Roy Marsh, Perry Hall                       
      County: ! 34.83  2014        Carrington Akosa, Western Tech              
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brandon James             12 New Town                 36.52#  2  10   
  2 Colby Owens               11 Milford Mill             37.69   4   8   
  3 James Green               12 Dulaney                  37.94   2   6   
  4 Jared Jackson             12 Perry Hall               38.75   3   4   
  5 Nolan Morris              12 Woodlawn                 38.85   3   2   
  6 Christian Bedford         12 Randallstown             39.10   3   1   
  7 Joshua Harrison           11 Perry Hall               39.14   4 
  8 Joshua Meade              12 Owings Mills             39.29   4 
  9 Antoine Collins           11 Woodlawn                 39.81   1 
 10 Kavon Parker              12 Pikesville               39.95   1 
 11 Marquis Marable           11 Dundalk                  40.33   2 
 12 Acie Lyons                11 Woodlawn                 40.51   1 
 13 Jp Magambo                11 Loch Raven               41.30   1 
 
Boys 500 Meter Run Varsity
==========================================================================
        Meet: # 1:06.0h  1998        Torrence Zellner, Woodlawn                
      County: ! 1:04.13  2013        Maury Sall, Pikesville                    
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 James Green               12 Dulaney                1:09.66   4  10   
  2 Donovan Johnson           12 Dulaney                1:09.85   4   8   
  3 Eryk Goode                11 Perry Hall             1:10.46   4   6   
  4 Brandon James             12 New Town               1:10.46   1   4   
  5 Alex Ozbolt               12 Dulaney                1:11.17   3   2   
  6 Evan Comisac              12 Catonsville            1:12.86   2   1   
  7 Tymique Goodman           10 Woodlawn               1:13.09   3 
  8 Joshua Evans              10 Western Tech           1:13.54   1 
  9 Kevin Okoli               12 Randallstown           1:13.86   2 
 10 Jaylen Grigsby            11 Pikesville             1:14.06   2 
 11 Tsunami Joseph            12 Catonsville            1:14.12   1 
 12 Cameren Brice             12 Kenwood                1:15.02   1 
 13 Franco Maxey              10 Eastern Tech           1:15.24   3 
 14 Emmanuel Higgins          11 Milford Mill           1:15.44   3 
 15 Kevin Brown               12 Woodlawn               1:19.53   2 
 
Boys 800 Meter Run Varsity
==========================================================================
        Meet: # 2:00.5h  1980        Paul Sewell, Woodlawn                     
      County: ! 1:55.68  1995        Omar Knight, Perry Hall                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Aariq Nixon               12 Milford Mill           2:02.47   2  10   
  2 Brian Mccullough          12 Dulaney                2:02.74   2   8   
  3 Drew Dailey               11 Dulaney                2:07.15   2   6   
  4 Donovan Johnson           12 Dulaney                2:08.19   2   4   
  5 Eryk Goode                11 Perry Hall             2:09.80   1   2   
  6 Garrett Harris            12 Loch Raven             2:11.35   2   1   
  7 Joshua Meade              12 Owings Mills           2:12.06   2 
  8 Dwayne Metts              11 Woodlawn               2:14.07   1 
  9 Ryan Weeks                11 Eastern Tech           2:15.35   2 
 10 Cameren Brice             12 Kenwood                2:15.48   1 
 11 Christian Ciattei         12 Perry Hall             2:15.49   1 
 12 Ryan Harrison             12 Franklin               2:18.47   1 
 13 Joseph Queen              11 Franklin               2:18.50   2 
 14 Dietrich Sweeney          12 Hereford               2:19.76   1 
 
Boys 1600 Meter Run Varsity
==========================================================================
        Meet: # 4:24.5h  1980        Dave Cole, Dundalk                        
      County: ! 4:17.20  1980        Dave Cole, Dundalk                        
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Drew Dailey               11 Dulaney                4:32.88   2  10   
  2 Brian Mccullough          12 Dulaney                4:35.52   2   8   
  3 Joseph Queen              11 Franklin               4:38.76   2   6   
  4 Garrett Harris            12 Loch Raven             4:45.45   2   4   
  5 Ryan Weeks                11 Eastern Tech           4:51.68   2   2   
  6 Christian Ciattei         12 Perry Hall             4:52.81   2   1   
  7 Brendan O'Brien           12 Dulaney                4:55.03   1 
  8 Aaron Taule               12 Pikesville             4:56.78   1 
  9 Joseph Sheely             12 Eastern Tech           5:00.19   2 
 10 Vanison Showell           11 Western Tech           5:02.02   1 
 11 Ryan Harrison             12 Franklin               5:02.89   2 
 12 Dwayne Metts              11 Woodlawn               5:05.27   1 
 13 Sukhvir Singh             12 Eastern Tech           5:12.14   1 
 14 Daniel McShane            12 Towson                 5:20.75   1 
 15 Brad Harris               12 Pikesville             5:54.36   1 
 
Boys 3200 Meter Run Varsity
=======================================================================
        Meet: # 9:34.9h  1974        Dave Cornwell, Hereford                   
      County: ! 9:03.70  1978        Mike Sheely, Kenwood                      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sam Merng                 11 Dulaney               10:20.19   10   
  2 Connor Martin             12 Dulaney               10:26.64    8   
  3 Alex Whatley              11 Dulaney               10:40.54    6   
  4 Drew Turnbaugh            10 Hereford              10:43.28    4   
  5 Dillon Coffey             12 Hereford              10:48.51    2   
  6 Liam Mischke              11 Loch Raven            10:49.93    1   
  7 Aaron Taule               12 Pikesville            10:55.37  
  8 Vanison Showell           11 Western Tech          11:17.74  
  9 Deontray Bates            12 Lansdowne             11:18.13  
 10 Elliott Wack              10 Catonsville           11:21.15  
 11 Josh Jankiewicz           12 Parkville             11:30.32  
 12 Matthew Sebside           12 Catonsville           11:32.78  
 13 Olawale Kusimo            11 Woodlawn              11:56.48  
 14 Sukhvir Singh             12 Eastern Tech          12:01.57  
 15 Zachary Wanuga            11 Perry Hall            12:02.89  
 16 John Weiss                12 Dundalk               12:04.51  
 
Boys 55 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
Top 6 Advance by Time
        Meet: #  7.4h  1989        Gerard Taylor, Woodlawn                     
      County: !  7.2h  1998        Jeff McKelvin, Randallstown                 
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Fauz Adeyinka             11 Parkville                 8.11q  1 
  2 Andrew Schuck             12 Towson                    8.35q  3 
  3 Keith Chatmon             11 Eastern Tech              8.43q  2 
  4 Darien Winston            12 Parkville                 8.49q  2 
  5 Mawuyon Okesola           12 Randallstown              8.61q  3 
  6 Liam Fox                  12 Hereford                  8.62q  1  8.612
  7 Abdur Henley              10 Dulaney                   8.62   1  8.618
  8 Jeff Bowerman             11 Dulaney                   8.99   1 
  9 Jr Harrison               10 Dulaney                   9.00   3 
 10 Kevin Okoli               12 Randallstown              9.03   3 
 11 Jared Hardmond            11 Pikesville                9.10   1 
 12 Ryan Slade                12 Towson                    9.16   2 
 13 Christopher Barksdale     12 Parkville                 9.28   2 
 14 Martin Omorogbe           12 Lansdowne                 9.29   1 
 -- Andre Lee                 12 Dundalk                     DQ   3 
 
Boys 55 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
        Meet: #  7.4h  1989        Gerard Taylor, Woodlawn                     
      County: !  7.2h  1998        Jeff McKelvin, Randallstown                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Fauz Adeyinka             11 Parkville                 8.02   10   
  2 Andrew Schuck             12 Towson                    8.11    8   
  3 Mawuyon Okesola           12 Randallstown              8.33    6   
  4 Keith Chatmon             11 Eastern Tech              8.34    4   
  5 Liam Fox                  12 Hereford                  8.64    2   
  6 Darien Winston            12 Parkville                 8.71    1   
 
Boys 4x200 Meter Relay Varsity
==========================================================================
        Meet: # 1:35.8h  2014        New Town                                  
                         K Coles, G Smith, J Stancil, S Stewart            
      County: ! 1:32.28  2014        Pikesville                                
                         Q. Rhoe, T. Dunston, C. Henderson, M. Sall        
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 New Town                                            1:36.56   5  10   
  2 Pikesville                                          1:39.08   4   8   
  3 Woodlawn                                            1:40.23   3   6   
  4 Perry Hall                                          1:41.94   5   4   
  5 Loch Raven                                          1:42.79   4   2   
  6 Kenwood                                             1:42.93   2   1   
  7 Hereford                                            1:43.01   4 
  8 Dundalk                                             1:43.01   5 
  9 Towson                                              1:43.05   1 
 10 Randallstown                                        1:43.23   4 
 11 Parkville                                           1:44.57   2 
 12 Western Tech                                        1:45.43   1 
 13 Carver A&T                                          1:46.59   3 
 14 Overlea                                             1:53.65   2 
 15 Catonsville                                         1:53.77   1 
 -- Dulaney                                                  DQ   3  impeded
 -- Franklin                                                 DQ   3  cut in too early
 
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
==========================================================================
        Meet: # 3:30.6h  2000        Woodlawn                                  
                         C. Johnson, A. Jenkins, A. Thomas, J. White       
      County: ! 3:24.83  2015        Milford Mill                              
                         C. Wilds, D. Jackson, J. Leon, J. Johnson         
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dulaney                                             3:42.11   4  10   
  2 Woodlawn                                            3:43.74   4   8   
  3 New Town                                            3:44.14   3   6   
  4 Pikesville                                          3:48.09   3   4   
  5 Hereford                                            3:49.42   4   2   
  6 Randallstown                                        3:51.23   4   1   
  7 Catonsville                                         3:54.54   3 
  8 Towson                                              3:55.09   2 
  9 Lansdowne                                           3:58.88   2 
 10 Dundalk                                             4:04.05   2 
 11 Owings Mills                                        4:05.93   2 
 12 Loch Raven                                          4:06.97   3 
 13 Parkville                                           4:07.70   1 
 14 Carver A&T                                          4:12.96   1 
 15 Overlea                                             4:16.72   1 
 16 Franklin                                            4:25.90   2 
 
Boys 4x800 Meter Relay Varsity
=======================================================================
        Meet: # 8:21.8h  1971        Hereford                                  
                         G. Cornwell, N. Snyder, W. Hurley, P. Schlitz     
      County: ! 8:04.40  1981        Dulaney                                   
                         C. Boyle, Jf. Ball, Ja. Ball, J. Hayes            
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Dulaney                                             8:40.94   10   
  2 Hereford                                            8:58.17    8   
  3 Woodlawn                                            9:04.42    6   
  4 Lansdowne                                           9:28.62    4   
  5 Western Tech                                        9:34.93    2   
  6 Pikesville                                          9:42.12    1   
  7 Parkville                                           9:48.32  
  8 Perry Hall                                         10:13.58  
  9 Franklin                                           10:15.11  
 10 Towson                                             10:15.69  
 11 Overlea                                            10:15.97  
 
Boys High Jump Varsity
=======================================================================
        Meet: #  6-06  1991        Damon Schoutz, Woodlawn                     
      County: !  6-07  1991        Damon Schoultz, Woodlawn                    
      County: !  6-07  1988        Orrion Barton, Milford Mill                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Josiah Nilsen             11 Dulaney                6-05.00   10   
  2 Corey Crawford            10 Franklin               5-11.00    8   
  3 Josh Arigbamu             11 Hereford               5-09.00    6   
  4 Brandon James             12 New Town              J5-09.00    4   
  5 Aladdin Owoh              11 Kenwood               J5-09.00    2   
  6 Andrew Schuck             12 Towson                 5-07.00    1   
  7 Joe Arigbamu              11 Hereford              J5-07.00  
  8 Liam Fox                  12 Hereford              J5-07.00  
  8 Ryan Slade                12 Towson                J5-07.00  
 10 Mark Bonner               12 Dulaney                5-05.00  
 10 Darien Winston            12 Parkville              5-05.00  
 12 Andre Stuckey             10 New Town              J5-05.00  
 13 Alair Sapp                11 Patapsco              J5-05.00  
 14 Walter Montgomery         11 Pikesville             5-03.00  
 -- Connor Respass            11 New Town                    NH  
 
Boys Pole Vault Varsity
=======================================================================
        Meet: # 14-01  1995        Dave Russel, Perry Hall                     
      County: ! 14-07  1995        Dave Russel, Perry Hall                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mark Bonner               12 Dulaney               12-06.00   10   
  2 Adam Madro                10 Dulaney               10-09.00    8   
  3 Daniel Weiss              11 Hereford              10-03.00    5   
  3 Samuel Hodgetts           12 Dulaney               10-03.00    5   
  5 Timothy Paulis            11 Towson                 8-03.00    2   
  6 Ishmael Taylor            12 Randallstown           7-09.00    1   
  7 Truman Stewart            11 Pikesville            J7-09.00  
  8 Keith Mills               11 Randallstown           7-03.00  
 -- Kenneth Weaver            11 Pikesville                  NH  
 
Boys Shot Put Varsity
=======================================================================
        Meet: # 56-06  2017        Mike Nash, Hereford                         
      County: ! 57-08  1975        Dave Lane, Hereford                         
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Moiz Butt                 11 Dulaney               45-02.50   10   
  2 Jon Wancowicz             12 Hereford              43-07.75    8   
  3 Liam Fox                  12 Hereford              42-05.00    6   
  4 Warren Cornish            12 Dundalk               41-07.00    4   
  5 Joel Gladney              12 Perry Hall            41-04.50    2   
  6 Baseet Kukayi             12 Randallstown          40-11.75    1   
  7 Ryan Strait               11 Eastern Tech          40-10.50  
  8 Thomas Hamby              11 Dundalk               39-07.50  
  9 Joshua Jones              12 Chesapeake            39-01.75  
 10 Colman Hallinan           11 Dulaney               38-04.00  
 11 Jonathan Kim              11 Dulaney               38-00.25  
 12 Noah Snyder               11 Sparrows Point        36-02.50  
 12 Royal Antoine             11 Parkville             36-02.50  
 14 Timothy King              12 Milford Mill          35-11.75  
 15 Dorian Green              10 Pikesville            35-11.50  
 16 Walter Scheuerman         12 Kenwood               34-00.00  
 
              Women - Varsity - Team Rankings - 13 Events Scored
===============================================================================
    1) Hereford                   123        2) Franklin                  115   
    3) Dulaney                     52        4) Woodlawn                   20   
    5) Randallstown                12        5) New Town                   12   
    5) Sparrows Point              12        8) Chesapeake                 10   
    8) Towson                      10       10) Western Tech                8   
   10) Perry Hall                   8       12) Pikesville                  5   
   12) Parkville                    5       14) Carver A&T                  4   
   15) Dundalk                      2       15) Milford Mill Academy        2   
   15) Patapsco                     2       18) Loch Raven                  1   
 
                Men - Varsity - Team Rankings - 13 Events Scored
===============================================================================
    1) Dulaney                    149        2) New Town                   44   
    3) Hereford                    43        4) Woodlawn                   22   
    5) Perry Hall                  20        6) Milford Mill Academy       18   
    7) Franklin                    14        8) Pikesville                 13   
    9) Randallstown                12       10) Parkville                  11   
   10) Towson                      11       12) Western Tech               10   
   13) Loch Raven                   8       14) Kenwood                     7   
   15) Eastern Tech                 6       15) Chesapeake                  6   
   17) Dundalk                      4       17) Lansdowne                   4   
   19) Catonsville                  1